Home Obrazky Obsah stranky

Ocista mesiaca


 

                

Home  

ČAS OČISTY SRDCA A TENKÉHO ČREVA

Dvojica srdce – tenké črevo má podľa tradičnej čínskej medicíny najväčšiu aktivitu v mesiacoch máj a jún. V máji je potrebné posilňovať srdce a v júni prichádza na rad tenké črevo. Táto dvojica orgánov je v súčasnej dobe veľmi riziková. Podľa čínskej medicíny je srdce sídlom citu, preto skoro všetky emócie majú na kvalitu srdečnej energie veľký dopad.

SRDCE

Srdce je pumpou, ktorá neústavne rozvádza do tela hektolitre krvi. Je materským orgánom pre tepnový systém vrátane ciev, preto pri jeho ochorení je ložisko v srdci prítomné vždy (spolu s kombináciou poruchy metabolizmu tukov). Rovnaký nález sprevádza aj zápaly osrdcovníka. Zaujímavosťou je, že žilový systém podľa čínskej medicíny je podriadený dvojici pľúca – hrubé črevo.

Zdravé srdce je zdrojom radosti a aktivity, pri jeho poruche však dochádza vždy ku zmene emócií: ku strachu, úzkosti, smútku, prázdnoty až k tzv. „vyhoreniu“. Tieto emócie sa vo fyzickej úrovni môžu prejavovať pocitmi tlaku, bodavými bolesťami, búšením, nepravidelnosťou tepu a pod. Zmyslovým orgánom srdca je jazyk.

Koniec dráhy osrdcovníka je približne uprostred dlane. Nepriame znaky poškodenia srdca a osrdcovníka tiež signalizuje zlý stav zubov „múdrosti“, stavcov v dolnej časti lopatiek, bolestí v podpazuší a najmä stav nosa. Červený nos značí zápal osrdcovníka, bradavice na nose prezrádzajú slabé srdce, vystupujúce cievy znamená poškodenie srdcových ciev, drobné žilky poukazujú na vysoký tlak. Navretý či opuchnutý koniec nosa je varovaním pred tukovými nádormi okolo srdca. Taktiež namodralý jazyk je dôsledkom zlyhávajúcej srdečnej činnosti. Pri angíne pectoris je vždy varovným príznakom strata sily v ľavej ruke.

TENKÉ ČREVO

Tenké črevo je orgán, v ktorom sa odohráva vstrebávanie vitamínov a minerálnych látok. Tiež prostredníctvom tzv. Peyerských plakov spolupôsobí na imunitu. Nedostatok vitamínov a minerálov môže dlhodobo vyčerpávať organizmus napriek tomu, že by sme to spozorovali, nakoľko si telo dokáže tieto potrebné látky odobrať z ostatných orgánov. Deficit sa prejavuje až neskôr s vážnymi dôsledkami, napríklad nedostatok vitamínov skupiny B sa môže podieľať na rôznych degeneratívnych ochoreniach. Poruchy vstrebávania vitamínov a minerálov sa týkajú takmer 90% populácie vďaka chybným stravovacím návykom.

Najväčšia sila detoxikačnej medicíny podľa MUDr. Jonáša spočíva v tejto oblasti v prevencii, pretože v poškodených tepnách neskôr vznikajú zápaly, usadzujú sa tam borréliové, chlamýdiové či iné infekcie a ich vyčistenie je potom dlhodobý proces.

Orgány tohto okruhu:

Srdce, tenké črevo, tepny, vonkajšie ucho, osrdcovník, jazyk, tvár.

Príznaky poruchy tohto okruhu:

Búšenie srdca, nepravidelnosti rytmu, tlaky v oblasti srdca, angína pectoris, mozgová skleróza, upchávanie tepien na nohách, chorobná túžba hovoriť, strach zo smrti, zadýchanie sa po krátkej námahe, zábudlivosť, šklbanie svalstva, predčasný výron semena, modranie pier a nechtov, pálenie v dlaniach, zápaly očných kútikov, zmeny na špičke jazyka, sucho v nose, neschopnosť ovládať city, krvavé žilky v očiach, na nose, bolesti na lopatke, stmavnutie moču, nadmerné potenie, rečové chyby, neschopnosť učiť sa cudzie jazyky, omdlievanie pri pohľade na krv.

Osrdcovník (perikard) alebo ochranný obal pokladá čínska medicíny za ochranný val, ktorý bráni preniknutiu negatívnych vplyvov k srdcu. Jeho toxické zaťaženie spôsobuje okrem fyzických pocitov taktiež silný pocit strachu, nepokoja a stratu prirodzenej intuície.

Srdce patrí k letu, preto rôzne letné aktivity môžu srdce posilňovať, ale zároveň pri ich preháňaní ho môžu ľahko preťažiť a prehriať. Fyzické zaťaženie krvného obehu horkom je možné pociťovať na opúchaní nôh. Najviac problémov so srdcom býva od 11. do 13. hodiny, a to najmä v lete.

Rakovina srdca sa takmer nevyskytuje, pretože srdce potrebuje ku svojej činnosti optimálny tlak. Ak by došlo k zníženiu energie tak, aby vznikol predpoklad pre vznik rakoviny, dávno by už došlo k infarktu.

SRDCE POŠKODZUJE:

žiarenie, vibrácie           nosenie kovových šperkov na hrudi a tiež mobilov!                   fajčenie             solanín zo zemiakov- spôsobuje tlak a bolesti u srdca           obezita              nedostatok pohybu          strava chudobná na antioxidanty           prejedanie

SRDCE POSILŇUJE:

spev, najmä spoločenský

červená farba: paprika, rajčiny a pod.....

vyvážená dávka radosti a aktivity

ostré potraviny – uľahčujú potenie a povzbudzujú krvný obeh: zelená cibuľka, pažitka, petržlen, klinček, koriander

teplé potraviny – zmierňujú telesné horko: morské riasy, špargľa a pod.

sprcha vlažnou vodou, najmä v lete

úsmevný pohľad na svet

Koenzy Q10 tabletky                   Aloe vera šťava s extraktom z čučoriedok                 Normál vérnyomás                Diozmin

Omega 3 EPA tabletky                Szívmeridián tabletky                 vit.K2D3                 Multivitamín + Acerola

Omega 3 olej

 

 

Chcete si pomôcť ?  Prídte k nám do BIOREGANY !

 

Kde ? :  Rooseweltova 6. Vnútorný dvor

 

Kedy ? : pondelok – piatok podľa objednávok

 

Chcete sa poradiť lekárom ? :  zavolajte na telefonne číslo   0903 656 345 a objednajte sa

CHCETE BYŤ ZDRAVÁ / ZDRAVÝ ?       Prihláste sa na diagnosticko/funkčné vyšetrenie, konzultáciu a poradenstvo o následnej liečbe na nižšie uvedenej adrese :

                                    MUDr.Vajová Gabriela          BIOREGANA

                        Košice, Rooseweltova ulica 6. / vnútorný dvor /

                        mobilné číslo :  0903656345                     e-mail :  vajo.z@netkosice.sk