Home Obrazky Obsah stranky

Ocista mesiaca


 

                

Home  

ČAS OČISTY PEČENE A ŽLČNÍKA

 

V jarných mesiacoch marci a apríli, je podľa ročného biorytmu vhodný čas na starostlivosť o pečeň a žlčník. Podľa mesačného rytmu je to vždy, ak je Mesiac v Rakovi. Tieto orgány majú vplyv ako na vznik alergií, tak aj na protinádorovú imunitu...

Podľa tradičnej čínskej medicíny sa dvojica orgánov pečeň a žlčník aktivizujú práve počas spomínaných mesiacov. Majú vplyv nielen na alergie, ale aj na autoimunitné procesy a tiež na cievnu problematiku. Toxické zaťaženie pečene spôsobuje stav, ktorý všetci veľmi dobre poznáme ako jarnú únavu.

Práve v tomto období sa prebúdza čistiaca funkcia pečene, ktorá je najväčším filtrom škodlivín z celého organizmu. Nasledujúca kúra je jednou z mnohých návodov, ako pomôcť očistiť tento orgán a naštartovať jeho regeneráciu.

Pečeň čistí krv od toxínov, produkuje žlč, ovplyvňuje hladinu krvného cukru, produkciu hormónov a enzýmov. Natrávená strava zo žalúdka a čriev, skôr než prejde do krvného obehu, zastaví sa práve v pečeni, ktorá ju zbaví odpadu a toxínov. Ak pečeň pri dlhoročnej zlej a nevyváženej strave je zanesená toxínmi a metabolitmi, postupne stráca svoju detoxikačnú schopnosť. Odpady, ktoré má vychytávať, sa tak dostávajú do celého organizmu a zamorujú ho. Navyše, nesprávnou funkciou pečene sa môže zahusťovať žlč, ktorú tvorí a vznikajú tak mazľavé zátky až kamienky rôzneho zloženia. Práve preto je dôležité pečeň aspoň raz za rok dôkladne prečistiť.


Pečeň je dokonalá chemická továreň, ktorá produkuje obrovské množstvo enzýmov, dôležitých pri premene našej stravy. V pečeňových bunkách sa tvoria žlčové kyseliny, ktoré ovplyvňujú trávenie, najmä tukov. V pečeni je databanka vitamínov skupiny B, vytvárajú sa v nej glykogén a tiež cholesterol. Energeticky pečeň privádza silu do srdca, žlčník zasa energiou plní tenké črevo. Zóna na tvári, ktorá patrí pečeni, sa nachádza uprostred medzi obočím. Zmyslovým orgánom pečene sú oči.

Súvisiace orgány okruhu pečene:


Žlčník, Langerhansove ostrovčeky, mazové žľazy, kôra nadobličiek , nechtové lôžko, oči, horné viečko, penis, semenníky, pošva, periférny nervový systém, spánkový a tylový lalok veľkého mozgu.

 

Príznaky oslabenej funkcie pečene:

 • Slzenie očí, začervenanie bielok, časté zápaly spojiviek, zhoršovanie zraku

 • Zatvrdnuté biele guličky okolo očí či na tvrári (signalizujú vysoký cholesterol)

 • Tmavé pigmentové škvrny na tele

 • Rozšírené metličkovité cievky na bruchu a na hrudníku

 • Hnev, výbušnosť, podráždenosť, agresivita, samomluva

 • Zmeny na ľavej strane jazyka

 • Svrbenie a vyrážky v oblasti pohlavných orgánov

 • Pruh na miešku u mužov, bolestivá erekcia

 • Bolesti a opuchy v podpazuší

 • Časté závrate

 • Hučanie v ušiach


Symptómy toxického zaťaženia a porúch okruhu pečene:


Slzenie očí, začervenanie očí, zápaly očných spojiviek, oslabovanie zraku, svrbenie a vyrážky v oblasti pohlavných orgánov, samovrava, výbuchy smiechu alebo hnevu, zapálené praskajúce bradavky, miešková kýla, dlhodobá a bolestivá erekcia údu, problémy v podpazuší, závrate, zhoršenie čuchu, hučanie v ušiach, sucho v krku, horká chuť v ústach, stuhnuté trapézy, bolesti hlavy i krčnej chrbtice, migrény, kŕče v oblasti hlavy, bolesti bedrových kĺbov, epilepsia, kurie oká a otlaky na 4. prste nohy, agresívny a urážlivý humor, nedostatok odvahy, nerozhodnosť.

Pečeň je orgán s úžasnými regeneračnými schopnosťami. Je to šťastie, pretože toxické zaťaženie pečene je v príčine vážnych zdravotných problémov. Pečeň má priamy vplyv na stav periférneho nervstva, ktoré ovláda motorické a pocitové funkcie. Ďalej ovláda kôru nadobličiek, ktoré produkujú protistresové hormóny – teda zdravá a fungujúca pečeň znamená aj dobrú odolnosť voči stresu. Periférny nervový systém hrá veľmi dôležitú úlohu napríklad pri astme, ktorú je dnes možné pomocou detoxikačných preparátov úplne odstrániť.


K očiste pečene by sme mali pristúpiť až po dôkladnom prečistení čriev. Črevo musí byť čisté, bez nánosu a zápchy, aby sa čierna stagnujúca žlč, cholesterínové nánosy zo žlčových ciest nezastavili práve tu a nestali sa tak sekundárnym ložiskom toxínov z čreva, ktoré poputujú naspäť do pečene.

Niekoľko dní pred očistou pečene vylúčme zo stravy živočíšne bielkoviny, najmä mäso a mlieko.


Vplyv na emócie V emocionálnej oblasti ovplyvňuje pečeň agresivitu. Infekčné ložiská na pečeni menia ľudí na žiarlivých, nepružných, zaťatých a nenávistných. Ak je táto negatívna emócia obrátená dovnútra človeka, vznikajú autoimunitné ochorenia.
Zanesenie a infekcie mazových žliaz v dôsledku poruchy metabolizmu tukov vedú i vzniku akné alebo ďalších kožných problémov. Pečeň má veľký vplyv aj na beta bunky pankreasu, ktoré produkujú inzulín.
Poškodená pečeňová bunka môže byť potom napadnutá vírusom hepatitídy. Súvislosť ľudí s poškodenou pečeňou a chrapľavým hlasom vysvetľuje vzťah pečene s priedušnicou a hlasivkami. Obrazom pečene sú tiež nechty – najmä nechtové lôžko.


Protinádorová imunita


Prenosom chybných informácií z pečene do mozgu je zasiahnutá jeho určitá časť, ktorá má vplyv na alergie (tylový lalok), epilepsie, migrény, (spánkový lalok), na tvorbu nádorov (temenný lalok). Do liečby nádorov preto podľa MUDr. Jonáša patrí predovšetkým detoxikácia pečene a žlčníka.


Veľmi jednoduchá z hľadiska našej detoxikačnej medicíny je prevencia proti rakovine: udržanie čistoty čreva, pečene a mozgu. Tento stav je možné dosiahnuť troma kúrami informačných preparátov na spomínané okruhy.

PEČEŇ POŠKODZUJE:


• agresia, zlosť, nenávisť, hnev, závisť...
• tavené syry, tvrdé syry, najmä vyprážaný syr
• nadmerné prejedanie
• nadmiera živočíšnych tukov a bielkovín v strave
• vyprážané a pečené živočíšne bielkoviny, vajíčka, údeniny, škvarky
• príliš korenené jedlá, alkohol, chemikálie v liekoch
• sušienky zahusťujúce žlčové šťavy
• kontakt so žiarlivcom, závistlivcom....

 

PEČEŇ POSILŇUJE:


• varené krúpy, ražné cestoviny, všetky druhy zelenej zeleniny – pór, pažítka, šalát, listy cesnaku medvedieho, ovos
• plzenské pivo – 1dl po jedle
• horké byliny – púpava, palina obyčajná, pestrec mariánsky, zemežlč, myší chvost, ľubovník

ALOE VERA čistá šťava

ALOE VERA šťava s extraktom z červeného pomaranča

ALOE VERA šťava s čučoriedkovou príchuťou

ALOE VERA šťava s extraktom zo žihlavy

• karlovarská minerálka

• zázvor (ďumbier), zázvorový čaj, zázvorové obklady – GINGER tabletky

• citrón – zmäkčuje pečeň, odstraňuje cysty

• naklíčené semiačka, med

• olivový olej, morské riasy – CHLORELLA, SPIRULÍNA tabletky

SILYMARÍN  tabletky

LKC – Liver Kidney tabletky

REISHI tabletky

PEČEŇOVÝ DETOX kvapky + čaj 

                                    

                                       

 

Home ]

Send mail to vajo.z@netkosice.sk with questions or comments about this web site.
Kontakt: MUDr.Gabriela Vajová Tokajícka 12, 040 22 Košice
zapísaný v Živnostenskom registri Okresného úradu Košice
č. živ. registra 804-944
Copyright © BIOREGANA
Last modified: 03. marca 2019 09:21:59